Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1144002
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
726
793
2976
14921
1144002

КОНКУРС ЧИТЦІВ ТВОРІВ БОГДАНА ЛЕПКОГО-2019

Поезія правдива

Цвіте в душі, як весна,

Й таємно творить дива,

Задумана, чудесна.

Б. Лепкий

Творчий доробок Богдана Лепкого — це життєдайне джерело, з якого питиме ще не одне покоління. Проходять роки, а у спадку, який він нам залишив ми відкриватимемо все нові і нові грані самобутності та неповторності його таланту, високий злет душі, віддзеркалення надій і сподівань на кращу долю для свого народу.

Кожного року в листопадові дні музей Богдана Лепкого наповнює особлива атмосфера. Творчий гамір, яскраві костюми, декорації – так готуються до виступів учасники ІІ етапу конкурсу читців творів Богдана Лепкого «Поезія правдива цвіте в душі, як весна». Музей в ці дні стає місцем творчості, де можна проявити себе та зробити вклад у популяризацію творчості земляка. Метою заходу є формування вільної, творчої та ініціативної особистості, прищеплення любові до поезії, до рідної землі та свого народу, виховання національної свідомості. Школярі району та міста декламують вірші Богдана Лепкого, читають прозові твори, співають пісні, адже таким чином розкривається особистість та розквітає дитяча душа, відвідувач перетворюється із пасивного спостерігача в активного учасника.

 

 

 

Цьогоріч конкурс був присвячений 147-річниці від дня народження письменника. Всі присутні в залі поринули у атмосферу Різдва, слухаючи поезії Лепкого «Під Святий вечір», співпереживали важкій долі дітей та батьків, яку описав поет, милувались краєвидами рідної сторони, сумували з українцями, які шукали прихистку на чужині, заслуховувались народною піснею, стали свідками ніжної розмови між закоханими.

 

 

Школярі показали свій талант, відкриваючи багатограннність творчості Богдана Лепкого, а посіяне зерно любові до поетичного слова наповнює серця вірою в те, що воно з роками проросте і зацвіте в душі, як весна.

 

 

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 37 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання