Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1143786
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
510
793
2760
14705
1143786

ШЕВЧЕНКО У СВІТІ

Благословенна най буде година,
І тая хата, і село
Що Україні принесло
З великих найбільшого сина.
                       Богдан Лепкий
Шевченкіана займає чільне місце у творчій спадщині Богдана Лепкого. Тому у шевченківські дні музей письменника є одним із осередків проведення заходів на пошанування Великого Кобзаря. Так, протягом березня працівники музею проводили літературні уроки "Тарас Шевченко у світі" для учнів 6, 9 та 11 класів Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (вч. Довга С. В., Голодишин М. В., Левицька О. М., Колодка І. В.) та учнів 9 класу гімназії ім. Б. Лепкого (вч. Синишин Я. І.), старшокласників Бережанської школи-інтернату.

Школярі дізнались про найцікавіші та найоригінальніші пам'ятники Тарасу Шевченку у світі, про те, що одну з вершин Кавказу названо на честь найвідомішого у світі українця, що вперше на західноукраїнських землях панахиду за упокій Тараса Шевченка відслужили у церкві Підгорецького монастиря оо. Василіан у 1861 р.

 

 

Для нас Тарас Григорович Шевченко — це символ духовного життя нації, її незалежності. Проте рідко ми говоримо про Шевченка як про людину з пристрастями і почуттями, зі стійкими смаками та мистецькими вподобаннями, освіченого чоловіка, тонкого знавця світової культури. Ми більше звикли до кріпака у смушевій шапці і кожусі, а не до академіка. Для багатьох присутніх на уроці стало справжнім відкриттям те, що Шевченко надзвичайно любив не лише народні пісні, а й класичну музику, добре в ній орієнтувався, його улюбленими композиторами були Моцарт, Бетховен, Шопен, Мендельсон. Він навіть сам вчився грати на фортепіано і виконував нескладні твори Моцарта і Бетховена. Справжнє захоплення у митця викликало звучання віолончелі, що знайшло своє відображення у його повісті «Музикант». Також учні прослухали сучасні оригінальні музичні композиції на слова Кобзаря. Особливе захоплення в молоді викликали пісні "Мені однаково" у виконанні Скрябіна та «Зоре моя вечірняя», яку виконує Оксана Муха на мелодію «Місячної сонати» Бетховена.

 

 


Школярі із зацікавленням оглянули виставку живопису "У нашім раї на землі.." заслуженого художника України Миколи Шевчука та поділились враженнями від робіт митця шевченківської тематики.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання