Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1143966
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
690
793
2940
14885
1143966

ГРАФІКА ЯРОСЛАВА ОМЕЛЯНА В МУЗЕЇ БОГДАНА ЛЕПКОГО

   20 листопадового дня у виставковій залі музею Богдана Лепкого в черговий раз зібрались шанувальники лепківського слова, лауреати премії ім. братів Лепких, студентська молодь, музейники, щоб оглянути мистецькі роботи лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Богдана та Левка Лепких, заслуженого художника України Ярослава Омеляна. Захід приурочено 146-й річниці від дня народження Богдана Лепкого, 130-й від дня народження Лева Лепкого та 90-річчю художника. І хоч виставка має назву «Графіка Ярослава Омеляна», представлені на ній роботи виконані у різних техніках: тут акварель, пастель, гуаш і, звичайно ж, графіка, лінорити, екслібриси. У якій би техніці вони не були виконані, у кожну з них вкладена частинка душі художника, з кожної пломенить тепло і щирість.


   Сам митець ознайомив присутніх з роботами, представленими на виставці, і, зокрема, зазначив, що створені вони у різні періоди життя; особливо дорогими є «Сибірські замальовки» - портрети спецпоселенців, мальовані з натури. Як висловився куратор виставки, лауреат премії ім. братів Лепких, заслужений художник України Євген Удін, твори Ярослава Максимовича живі, вони спонукають глядача до розмови, роздумів про людські долі.

 

 

   Перший заступник голови Бережанської районної ради Віктор Зінчук вручив майстру пензля Подяку за багаторічну співпрацю з бережанськими музеями, популяризацію бережанського краю та його визначних уродженців у мистецтві від імені голови Бережанської районної ради та Бережанської районної державної адміністрації.

 


   Також спогадами про попередні виставки митця у Бережанах та враженнями від щойно побаченого поділились лауреати премії ім. братів Лепких: вчений секретар ДІАЗ Надія Волинець, завмузеєм історії церкви та сакрального мистецтва ДІАЗ Богдан Тихий, старший науковий співробітник Музею книги Ярослава Мазурак, а також директор Бережанського краєзнавчого музею Надія Голод. Член Національної спілки письменників України Василь Савчук своє захоплення передав поетичними рядками, присвяченими «Чарівникови пензля, Майстру Ярославови Омеляну»:
Чекає дійства гола площина –
Тісний квадрат із божого безмежжя.
І лиш таланту світлому належить
Відкрить, що суть його і глибина.
Від того й слово пензлика залежить,
Де в краплі фарби – думка осяйна.
Найперший штрих з натхнення вирина
І за митцем незмичним оком стежить.
І вже не він, а той дрібний мазок
Охотить кисть на другий, третій крок
До відкриття, до пізнання, до звершень, -
Таємний жар митцем владає вщерть …
І – ось: вже твором тішиться й мольберт,
Що взяв шедевр на власні плечі першим.

 

 


   Дарунком для митця та окрасою заходу стали художні номери: старший науковий співробітник музею Муравцова Олеся прочитала вірш В. Вихруща «Його душа», присвячений Б. Лепкому, а призери конкурсу читців творів Б. Лепкого учасники драмстудії «Натхнення» (кер. Л. Г. Васютенко) ЦДЮТ і театрально-драматичного гуртка «Світанок» (кер. Кулакова О. І.) гімназії ім. Б. Лепкого представили літературні композиції за творами письменника «В таборі» та «Доля»; солістка хору «Просвіта», теж лауреата премії ім. братів Лепких, Лілія Слободна виконала безсмертну «Ave Maria».
   Директор музею Ірина Ухман вручила Ярославу Омеляну Подяку за багаторічну співпрацю, популяризацію імені та творчості родини Лепких у мистецтві та експонування у музеї персональної виставки.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання