Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1363463
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
949
1087
2036
34194
1363463

НА ПАЛЄТІ. МІНІАТЮРА ДРУГА: ОСІННІЙ ЦВІТ

Лежав я хорий.

 На дворі красувало ся лїто. Веселе, ясне і горяче лїто. З синього блакитного неба падало сонїшне золоте промінє. Від него збіже золотом филювало, до нього у садах, з-поміж зеленого листя свої румяні личка яблока обертали — і соняшник крутивсь за ним слїд-в-слїд... З левади несло подихом скошеного сїна. Люде острили коси і ладили серпи та забирали ся до жнив.

 А я лежав прикований недугою до ліжка.

 Ось менї легче. Встаю і виходжу з хати. Осїнний вітер хитає мене, як на межи коноплю. Вийшов я в сад.

Боже яка зміна! Під моїми ногами шелестить пожовкле листє. Довкола мене сумують дерева, обідрані з зеленої одежи.

 Хто их обдер? Недобрий осїнний вітер! Они-ж витягнули свої сухі гиляки, як рамена до неба і немов пімсти кличуть від Бога на той недобрий вітер осїнний.

 

 А цвіти?

 Цвітів нема! Стоять сухі билини, мов згадка сумна колишньої краси. Стоять та прочуваючи свій недалекій конець — передають своє насїнє совістній земли. Она не змарнує єго. Переховає через зиму — переховає та зростить на весну.

 Цвітів нема! Я шукаю за ними всюди. В городї, в садї і на поли. Дарма!

 Проходжу в лїс. А в лїсї шум. І шум і сум! Відвічні дерева стоять і раду радять, як оперти ся зимі, як устоятись перед вітром і бурею, А бідні дрібонькі листки падуть з дерев і зі страху перед стужею вітру тулять ся до землї, тихо шепочуть, зі страху трясуть ся.

 Цвітів нема!

 От щось синеньке... То самотна цвітка! Спізнилась бідна. Одним одна, як сирота осталась. Я став над ньою, став і задумав ся.

 Як тобі сумно! В тобі житє і молодість живе, а довкола тебе листє сухе, трава суха, гильцї сухі; вітер посушний смертельним подихом дише. Не любувати ся тобі нї весняною росою, нї подругами-цвітами, нї сердечними обіймами шовкової травицї. Нїхто не налюбуєсь тобою, нїхто не гляне на тебе, не скаже: яка красна цвітка! Прийде нічка студена і зварить твоє личенько синє, закриє очи, що не видїли нї весни, нї краси, лиш осїнний сум і осїнну тугу.

 Бідна цвітонька! Ти не звеселила мене, ти напровадила на мою душу богато гадок, сумних і невеселих.

 

Далі буде.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання