Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1530183
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
361
1574
8380
60922
1530183

ПАМЯТІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Над Дніпром могила

З вітром говорила:

"Не забудьте, кого то я

Для вас схоронила!"

             Богдан Лепкий

   Інтерес до Тараса Шевченка проявився в усіх напрямках діяльності Богдана Лепкого — поета, вченого, публіциста, промовця, редактора, художника, тому можемо говорити про постать Кобзаря як центральну в культурологічній спадщині Богдана Лепкого.

   Сьогодні, у день перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі, пропонуємо вам часточку із шевченкіани Богдана Лепкого. А саме: оглянути портрети Тараса Шевченка авторства Б. Лепкого, а також переглянути на нашому каналі в ютюбі онлайн-проєкт "Благословенна най буде година", який представляє поезії Б. Лепкого, присвячені Кобзареві.

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VI-7GUYP0jk

 

Зі статті Б. Лепкого «В 60-ті роковини смерті Тараса Шевченка»:

«Нехай же його твори очищають нас, об’єднюють, кріплять, щоб ми не поникли, неначе «стоптана трава», лиш раді та веселі посходились з усіх сторін докупи та опанували нашу рідну пустиню, наші такі веселі, а нині таким великим смутком оповиті села. … не маємо права вивішувати його слів на своїх маленьких партійних прапорах, бо місце для них тільки на тому великому національному прапорі, на якому виписаний клич обєднаної самостійної України».

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 46 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання