Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1412809
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1610
1261
5178
2871
1412809

ШЕВЧЕНКО В СУЧАСНОМУ СВІТІ

Орю

Свій переліг — убогу ниву!

Та сію слово.

Добрі жнива

Колись то будуть …

Тарас Шевченко

З нагоди 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у музеї Богдана Лепкого проходять уроки, метою яких є розкрити перед школярами маловідомі сторінки життя Кобзоря, а також наголосити на актуальності та популярності не тільки серед українців, але і за кордоном. 11 березня до музею завітали учні 9-Г класу Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (вч. Ганич М. І.) на урок «Шевченко у світі».

Школярі почули цікаві історії спорудження пам’ятників Шевченку у світі, ознайомились із шевченкіською топонімікою. Перед дев’ятикласниками також постав несподіваний Шевченко-художник, який і технічною вправністю, й розробкою тем випереджав свій час. Сьогодні мистецтвознавці в окремих роботах Шевченка-художника відзначають риси імпресіонізму, зародки сюрреалізму, нові підходи до зображення.

 

А також школярі довідались про музичні вподобання Кобзаря й прослухали музичні композиції сучасних виконавців на слова Українського Генія («Не нарікаю я на Бога» («Кому вниз»), «Зоре моя, вечірняя» (Оксана Муха), «Заповіт» (фольк-рокоркестр «Тарасова ніч»)).

Сподіваємось, що такі уроки дадуть можливість сучасній молоді зрозуміти, що Шевченко – це модно, стильно і завжди в тренді.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання