Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1143908
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
632
793
2882
14827
1143908

ЗУСТРІЧ З ХУДОЖНИКОМ У МУЗЕЇ БОГДАНА ЛЕПКОГО

   7 лютого у музеї Богдана Лепкого відбулася зустріч з заслуженим художником України, лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Богдана і Левка Лепких Євгеном Удіним.


   У виставковій залі музею Богдана Лепкого експонується персональна виставка графіки «Люблю тебе, Терно-поле моє» заслуженого художника України, лауреата Всеукраїнської премії ім. братів Богдана та Левка Лепких Євгена Удіна. Експозиція нараховує більше 30 творів митця різних періодів. Серед робіт графічні пейзажі, акварелі, ілюстрації до книжок.
На зустріч з митцем прибули друзі та колеги художника з Тернополя, представники місцевої влади, музейники, студенти, учні міських шкіл, жителі міста. Тон бесіді та, загалом, атмосфері усього заходу задали четвертокласники ЗОШ №2 (вч. Вовк Г. Б.), які з азартом справжніх дослідників-біографів відшукали найцікавіші факти з життя художника і ознайомили з ними присутніх, а також заспівали веселу пісеньку-побажання «Щастя Вам, щастя і добра».


   З діяльністю художника у творчому об’єднанні «Євген Удін і компанія», організацією пленерів для творчої молоді ознайомила заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Федун.

 

 

 


   Своє захоплення представленими на виставці роботами висловили колеги художники, лауреати премії ім. братів Лепких заслужений художник України Ярослав Омелян, Микола Кафтан, професор Тернопільського державного медичного університету, академік АМН України, лауреат премії ім. братів Лепких Михайло Андрейчин, старший військовий капелан Тернопільської області, генерал Українського реєстрового козацтва В’ячеслав Кізілов, вчений секретар ДІАЗ у м. Бережани, лауреат премії ім. братів Лепких Надія Волинець, директор районного центру позашкільної освіти Олена Різник, керівник гуртків міського Центру дитячої та юнацької творчості Мар’яна Мороз. Начальник відділу організаційної роботи апарату Бережанської райдержадміністрації Марія Самойленко вручила Євгену Удіну Подяку за багаторічну співпрацю з бережанськими музеями та вагомий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини Бережанського краю від імені голів районної ради та адміністрації.

 

 

 


   Про вийняткову працьовитість чоловіка-митця з трепетом розповіла дружина художника Людмила Удіна. Поет, член НСПУ, НСЖУ, лауреат премії ім. братів Лепких Василь Савчук присвятив Майстру Пензля Євгену Удіну зворушливі поетичні рядки:
Жде Вас мольберт, Маестро,
Пензлі, палітра фарб…
Тільки… зізнайтесь чесно:
Пан Ви для них, чи раб?
Ваше чоло – у скибах.
В погляді – інший світ.
Задуму тонну глибу
Ви прирекли в політ?
Ви ж не дивак, неначе,
Не чародій лицем…
Пензля язик гарячий –
Барвами задум тче.
Вкраплює певний колір
У щонайменший штрих,
Ціле збира з осколля,
З мрій потаємних крихт.
Мука, як зов роботи;
Кожен в напрузі нерв;
Думка стікає потом
На полотно-шедевр…
Світу всміхнеться врешті
Праця всевладна ця
І… мольберт з-під арешту
Звільнить пана, Митця.
  

 

 

 

 

   Авторські поезії-присвяти художникам презентувала для присутніх тернопільська поетеса Олександра Кара. Справжньою окрасою заходу стали музичні дарунки від юних талантів: учениці 9 класу Тернопільської ЗОШ №18, стипендіата міського голови м. Тернополя в галузі музики ім. Соломії Крушельницької 2017-2018 років Анастасії Бачинської; учасниці багатьох конкурсів, лауреата першої премії конкурсу Соломії Крушельницької 2018 року, учениці 7 класу Бережанської ЗОШ №3 Богданки Борецької (музичний керівник Наталія Марценюк).

 


   Директор музею Ірина Ухман подарувала митцеві перевидану музеєм повість Богдана Лепкого «Під тихий вечір» та вручила Подяку за багаторічну співпрацю з музеєм, популяризацію постатей братів Лепких у мистецтві, поповнення музейних фондів художніми роботами та організацію персональних виставок на Бережанщині.
   Художник Євген Удін зі словами вдячності звернувся до присутніх, а також зробив щедрі дарунки для музейної збірки – копії ілюстрацій до книги про Соломію Крушельницьку, одну з робіт своєї Шевченкіани «Цервка, в якій служили громадянську панахиду за Тарасом Шевченком».

 

 

   Із відгуків про захід у соцмережах: «Щира подяка музею Богдана Лепкого за чергову теплу та щиру зустріч! Укотре тернополяни в гостях у бережанців і, як завжди, цікаво, змістовно, і щиро! Виставка людини-легенди, неперевершеного майстра пера, Заслуженого художника України Євгена Удіна «Люблю тебе, Терно-поле моє» неймовірна, захоплює, спонукає до творчості та підтверджує, що митець – талант від Бога! Окремим роботам більше 50 років! Як радієш, коли впізнаєш знайомі й рідні серцю куточки Тернополя, але такі, які вже давно змінили свій «імідж». Лише очі Євгена Тимофійовича змогли так вчасно зупинити мить, рука так майстерно передати на полотні неповторність рідного міста, а серце відчути його красу! Зичимо Вам, шановний художнику, дуже близька та рідна сецю людино, у здоров’ї та радості творити історію рідного краю ще багато-багато років! Любимо, цінуємо, поважаємо! Окрем подяка Ірині Ухман, директору музею, за творчу співпрацю, розумінні та підтримку! Творімо красу разом!» (Галина Федун)

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання