27 серпня 1995 року старовинна бережанська площа біля ратуші і її маленький затишний, залитий літнім сонцем, дворик приймали поважних гостей із далекого зарубіжжя (США, Канади, Польщі), різних міст України (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Коломия). Сюди з’їхалися лепкознавці, шанувальники таланту нашого славного земляка, українського письменника Богдана Лепкого. Усіх скликала небувала подія – відкриття державного музею письменника в Бережанах. З того часу почали народжуватися нові сторінки історії міста і України в цілому: відбулась реабілітація доброго імені славного сина своєї землі Богдана Лепкого. А сталося з Божою волею, що весну поетового повернення вже у вільну Україну і в казку його життя із далекої Америки привіз племінник письменника, великий меценат багатьох подвижницьких справ, багатолітній хранитель спадщини письменника д-р Роман Смик (1918–2007). Фундаторами музею стали і його син Роман – доктор медицини, сестра Стефанія з чоловіком о. Володимиром Тарнавським (США), племінник письменника С. Ремеза, Н. Головата та Я. Шафранюк-Завадович (Канада).
Музеї мають багато особливостей і специфічних рис, зумовлених їхніми науковими, культурно-освітніми, ідеологічними функціями. Найголовніша особливість музеїв полягає у тому, що вони збирають, систематизують, вивчають, зберігають і експонують першоджерела або оригінали. Специфіка меморіальних музеїв (музеї, присвячені видатним людям) полягає у тому, що вони не лише зберігають меморіальний комплекс, пов’язаний з життям і діяльністю видатної людини, а й створюють додаткові експозиції, які показують роль і значення цієї людини в історії, в розвитку науки й культури, розповідають про вшанування її пам’яті.
На сьогоднішній день меморіальний музей Богдана Лепкого проводить збиральницьку, наукову й освітню роботу. Суть одного з найважливіших напрямів музейної діяльності є комплектування фондів. Із фондами працюють наукові співробітники музею, і ця робота орієнтована на збереження, дослідження та використання музейних предметів. На стадії відбору предметів починається і процес їх вивчення, мета якого – встановити, чи мають вони музейну цінність. Придбані предмети фіксуються в документах музею, як державна власність. Таким чином здійснюється їх юридична охорона – облік фондів. Він проводиться на основі подальшого вивчення музейних предметів, оскільки тільки зафіксовані в обліковій документації наукові дані дають змогу порівняти запис і конкретний предмет.
Обласний комунальний музей
Богдана Лепкого в м. Бережани
м. Бережани, площа Ринок, 1. Тернопільська обл. 47501.
(03548)-22186, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
КОЛЕКТИВ
УХМАН Ірина Василівна |
– директор Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани
|
СТРІЛЕЦЬ Наталія Леонідівна |
– завідувач відділу з основного виду діяльності Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани
|
БИЧ Оксана Михайлівна |
– старший науковий співробітник Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани
|
БАЧИНСЬКА Марія Іванівна |
– наглядач Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани
|
БІДОЛАХ Оксана Євгенівна |
- провідний зберігач фондів Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани
|
СЕМЕНЕЦЬ Ольга Богданівна |
- головний бухгалтер Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани
|
ПЛОНСЬКА Оксана Михайлівна |
- прибиральниця Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани
|
Для повноцінного перегляду «Віртуальної екскурсії» необхідно дочекатися повного завантаження даних, розмір яких становить близько 60 Mб.
Час завантаження залежить від швидкості Вашого Інтернет з’єднання.