СЬОГОДНІ У МУЗЕЇ ВЧИЛИСЬ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

   Вміння користуватися власними коштами формується у дитинстві і багато в чому залежить не лише від матеріального становища, а й від того, чи пояснювали дітям основні правила матеріального світу. В музеї Богдана Лепкого спільно з ГО «Навігатор» та Марією Лукяновою проводиться просвітницький проект, спрямований на підвищення фінансової грамотності у дітей. 11 березня у «Світлицю фінансової грамотності» завітали учні 1 класів Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (вч. Байко Н. Р., Брик Н. М.).

Детальніше: СЬОГОДНІ У МУЗЕЇ...

ПРИРОДА ОЖИВАЄ НА ПАПЕРІ

Все весна заквітчала красиво,

Землю вбрала іще до світанку.

Хто підгледів таке тихе диво?

Хто придумав її, витинанку?

Оживають в ній трави і квіти,

Завмирає на вітах пташина…

На папері талантом зігрітім,

Витинає природу людина.

Серед розмаїття форм народного прикладного мистецтва особливе місце займають витинанки. Цей яскравий і своєрідний вид творчості подобається і дорослим, і дітям, адже не просто допомагає знайти душевну рівновагу, заспоєння, а й змогу стати співтворцем чогось світлого, що несе радість та любов рідним, близьким, світу навколо нас.

4 березня в музей на майстер-клас завітали учні 4 класу Бережанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (вч. Атаманчук Н. М.).

Детальніше: ПРИРОДА ОЖИВАЄ НА...

ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

27 серпня 1995 року старовинна бережанська площа біля ратуші і її маленький затишний, залитий літнім сонцем, дворик приймали поважних гостей із далекого зарубіжжя (США, Канади, Польщі), різних міст України (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Коломия). Сюди з’їхалися лепкознавці, шанувальники таланту нашого славного земляка, українського письменника Богдана Лепкого. Усіх скликала небувала подія – відкриття державного музею письменника в Бережанах. З того часу почали народжуватися нові сторінки історії міста і України в цілому: відбулась реабілітація доброго імені славного сина своєї землі Богдана Лепкого. А сталося з Божою волею, що весну поетового повернення вже у вільну Україну і в казку його життя із далекої Америки привіз племінник письменника, великий меценат багатьох подвижницьких справ, багатолітній хранитель спадщини письменника д-р Роман Смик (1918–2007). Фундаторами музею стали і його син Роман – доктор медицини, сестра Стефанія з чоловіком о. Володимиром Тарнавським (США), племінник письменника С. Ремеза, Н. Головата та Я. Шафранюк-Завадович (Канада).

Детальніше: ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

Сучасність

Музеї мають багато особливостей і специфічних рис, зумовлених їхніми науковими, культурно-освітніми, ідеологічними функціями. Найголовніша особливість музеїв полягає у тому, що вони збирають, систематизують, вивчають, зберігають і експонують першоджерела або оригінали. Специфіка меморіальних музеїв (музеї, присвячені видатним людям) полягає у тому, що вони не лише зберігають меморіальний комплекс, пов’язаний з життям і діяльністю видатної людини, а й створюють додаткові експозиції, які показують роль і значення цієї людини в історії, в розвитку науки й культури, розповідають про вшанування її пам’яті.

На сьогоднішній день меморіальний музей Богдана Лепкого проводить збиральницьку, наукову й освітню роботу. Суть одного з найважливіших напрямів музейної діяльності є комплектування фондів. Із фондами працюють наукові співробітники музею, і ця робота орієнтована на збереження, дослідження та використання музейних предметів. На стадії відбору предметів починається і процес їх вивчення, мета якого – встановити, чи мають вони музейну цінність. Придбані предмети фіксуються в документах музею, як державна власність. Таким чином здійснюється їх юридична охорона – облік фондів. Він проводиться на основі подальшого вивчення музейних предметів, оскільки тільки зафіксовані в обліковій документації наукові дані дають змогу порівняти запис і конкретний предмет.

Детальніше: Сучасність

Команда музею

Обласний комунальний музей

Богдана Лепкого в м. Бережани

м. Бережани, площа Ринок, 1. Тернопільська обл. 47501.

(03548)-22186, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   

КОЛЕКТИВ     

УХМАН Ірина Василівна

–   директор Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

СТРІЛЕЦЬ Наталія Леонідівна

– завідувач відділу з основного виду діяльності Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

БИЧ Оксана Михайлівна

– старший науковий співробітник Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

БАЧИНСЬКА Марія Іванівна

–  наглядач Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

БІДОЛАХ Оксана Євгенівна

- провідний зберігач фондів Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

   

СЕМЕНЕЦЬ Ольга Богданівна

-     головний бухгалтер Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани    

 

ПЛОНСЬКА Оксана Михайлівна

-    прибиральниця Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання