Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

2268405
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
867
583
1450
63761
2268405

ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

27 серпня 1995 року старовинна бережанська площа біля ратуші і її маленький затишний, залитий літнім сонцем, дворик приймали поважних гостей із далекого зарубіжжя (США, Канади, Польщі), різних міст України (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Коломия). Сюди з’їхалися лепкознавці, шанувальники таланту нашого славного земляка, українського письменника Богдана Лепкого. Усіх скликала небувала подія – відкриття державного музею письменника в Бережанах. З того часу почали народжуватися нові сторінки історії міста і України в цілому: відбулась реабілітація доброго імені славного сина своєї землі Богдана Лепкого. А сталося з Божою волею, що весну поетового повернення вже у вільну Україну і в казку його життя із далекої Америки привіз племінник письменника, великий меценат багатьох подвижницьких справ, багатолітній хранитель спадщини письменника д-р Роман Смик (1918–2007). Фундаторами музею стали і його син Роман – доктор медицини, сестра Стефанія з чоловіком о. Володимиром Тарнавським (США), племінник письменника С. Ремеза, Н. Головата та Я. Шафранюк-Завадович (Канада).

Детальніше: ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

Сучасність

Музеї мають багато особливостей і специфічних рис, зумовлених їхніми науковими, культурно-освітніми, ідеологічними функціями. Найголовніша особливість музеїв полягає у тому, що вони збирають, систематизують, вивчають, зберігають і експонують першоджерела або оригінали. Специфіка меморіальних музеїв (музеї, присвячені видатним людям) полягає у тому, що вони не лише зберігають меморіальний комплекс, пов’язаний з життям і діяльністю видатної людини, а й створюють додаткові експозиції, які показують роль і значення цієї людини в історії, в розвитку науки й культури, розповідають про вшанування її пам’яті.

На сьогоднішній день меморіальний музей Богдана Лепкого проводить збиральницьку, наукову й освітню роботу. Суть одного з найважливіших напрямів музейної діяльності є комплектування фондів. Із фондами працюють наукові співробітники музею, і ця робота орієнтована на збереження, дослідження та використання музейних предметів. На стадії відбору предметів починається і процес їх вивчення, мета якого – встановити, чи мають вони музейну цінність. Придбані предмети фіксуються в документах музею, як державна власність. Таким чином здійснюється їх юридична охорона – облік фондів. Він проводиться на основі подальшого вивчення музейних предметів, оскільки тільки зафіксовані в обліковій документації наукові дані дають змогу порівняти запис і конкретний предмет.

Детальніше: Сучасність

Команда музею

Обласний комунальний музей

Богдана Лепкого в м. Бережани

м. Бережани, площа Ринок, 1. Тернопільська обл. 47501.

(03548)-22186, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   

КОЛЕКТИВ     

УХМАН Ірина Василівна

–   директор Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

СТРІЛЕЦЬ Наталія Леонідівна

– завідувач відділу з основного виду діяльності Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

БИЧ Оксана Михайлівна

– старший науковий співробітник Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

БАЧИНСЬКА Марія Іванівна

–  наглядач Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

БІДОЛАХ Оксана Євгенівна

- провідний зберігач фондів Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

   

СЕМЕНЕЦЬ Ольга Богданівна

-     головний бухгалтер Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани    

 

ПЛОНСЬКА Оксана Михайлівна

-    прибиральниця Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

Віртуальна екскурсія музеєм Лепкого

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Для повноцінного перегляду «Віртуальної екскурсії» необхідно дочекатися повного завантаження даних, розмір яких становить близько 60 Mб.

Час завантаження залежить від швидкості Вашого Інтернет з’єднання.

Переглянути: Віртуальна...

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею ... 

Зараз на сайті

На сайті 33 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання