Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1107716
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1412
801
8706
11443
1107716

"ВІДЛІТАЮТЬ СІРИМ ШНУРКОМ ЖУРАВЛІ В ВИРІЙ"

Ви не будіть мене хвалою ні докором…

Я слави не бажав. Візьміть собі кадило,

Від нього ярмарком і склепом, грішми чути!

Писав я, бо мені писати було мило,

Співав, бо співаком, мабуть, судилось бути.

Болота не несіть, каміння не метайте,

Бо зайвий буде час і безхосенні труди.

Якщо немилий був співак, то оминайте

Його самотній гріб – так роблять чесні люди.

Богдан Лепкий

21 липня цього року виповнилося 78 років з дня смерті Богдана Лепкого. В суботу у церкві Пресвятої Трійці було відправлено заупокійну службу, а в понеділок о 12.00 год. шанувальники творчості письменника зібрались у виставковій залі музею на годину пам’яті «Відлітають журавлі в вирій».

Працівник музею Стрілець Н. Л. за матеріалами репортажів у газеті «Краківські вісті» підготувала інформацію про те, як проходив похорон Великого Сина Українського Народу у Кракові та перші жалобні академії, вечори пам’яті на вшанування Богдана Лепкого у Львові, Берліні, Відні, Кракові, Станіславові. Учасники заходу також переглянули відеопрезентацію, основу якої склали світлини з похорону.

 

 

Лауреат премії ім. братів Лепких Надія Волинець поділилась спогадами про те, як організовувася один з перших вечорів пам’яті митця вже у незалежній Україні, а також пригадала хвилюючі моменти підготовки до відкриття пам’ятної таблиці Богдану Лепкому на ратуші, що було приурочено до 51-ї річниці смерті поета. Поет, член Національної спілки письменників України, лауреат премії ім. братів Лепких Василь Савчук прочитав поезії з циклу «Краківські думи Богдана Лепкого». Колишня працівниця музею Тетяна Тремба розповіла про роботу над каталогом «Україна вшановує Богдана Лепкого», у якому зібрано інформацію про памятні знаки на честь письменника. Лауреат премії ім. братів Лепких, науковий співробітник міського музею книги розповіла про створення власної музичної лепкіани та перші вечори на вшанування Великого Сина Золотого Поділля в Україні. Присутні також мали змогу оглянути ілюстративну виставку «Як в чужині умру, то згадайте мене…».

 

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 33 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання