Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1090864
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
557
778
5452
21419
1090864

КАНІКУЛИ З БОГДАНОМ ЛЕПКИМ

В рамках відкриття виставки «Світло тихе» львівської художниці Іванни Крип’якевич Димид 13 липня в музеї Богдана Лепкого відбулася мистецька акція «Канікули з Богданом Лепким».

За задумом Олени Журової-Цьолки, яка була ініціатором акції та її ведучою, захід складався з музичної та образотворчої частин. Під час першої діти та дорослі разом з ведучою Оленою Журовою-Цьолкою перегорнули сторінки книги Богдана Лепкого «Казка мойого життя» і довідались, як описував письменник Бережани, на яких музичних інструментах грали його родичі, яку музику слухав малий Богдан і якими були його музичні уподобання у зрілому віці.

 

Цікава розповідь була пересипана вдало підібраними музичними номерами у виконанні віолончелістки Олени Журової-Цьолки, юних скрипалів Катрусі Корнелюк та Максима Механіка з акомпонементом Тетяни Оболончик. Це були твори улюблених композиторів Б. Лепкого та мелодії, знані нами з дитинства - колисанки, народні пісні тощо. А завершальним акордом музичної частини акції стала пісня на слова Б. Лепкого та музику Є. Біркової «Бережани», яку артистично виконали Анна Корнелюк, Анна Мада та Христя Цьолка.

 

 

Друга частина акції передбачала участь лише дітей, які мали змогу потрапити у «Іванчину майстерню». Юні таланти під керівництвом художниці Іванни Крип’якевич-Димид створювали власні мистецькі шедеври: хтось, скопіювавши контури, вчився розмальовувати ікону, з-під пензликів інших випурхували яскраві казкові метелики, розквітали чарівні квіти, піднімались дивовижні гірські вершини, красувались улюблені тваринки.

 

 

 

 

 

 

 

Старші вправлялись у графіці і захоплено творили на папері образи Богдана Лепкого, його дружини, матері. У залі панувала творча атмосфера, яскраві кольори, діти розслабились, відчули себе творцями прекрасного.

Малювати може кожен, головне взяти в руки фарби, олівці, пензлі і - почати! А з підказками досвідченого художника можливо все.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання