Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1107619
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1315
801
8609
11346
1107619

У НАШІМ РАЇ НА ЗЕМЛІ

Мені ж, мій Боже, на землі
Подай любов, сердечний рай!
І більш нічого не давай!
                                Тарас Шевченко
До 205-ї річниці з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка в музеї Богдана Лепкого відкрилась виставка заслуженого художника України Миколи Шевчука «У нашім раї на землі».


Досить складно знайти людину, яка б подавала такий приклад власного життя, як Микола Шевчук. Він - митець, волонтер, педагог, а, перш за все, патріот своєї землі і людина, яка любить свого ближнього. «Я завжди формую експозицію з різнопланових картин, щоб кожен міг щось знайти собі до душі. Це, напевне, через те, що я намагаюся любити всіх, гарно до всіх ставитися, дарувати щиро свою душу всім, кого знаю. І тим, хто може оцінити мою роботу, і тим, хто не дуже розуміється на мистецтві», - зазначає художник. І справді, на полотнах Миколи Шевчука відображена любов до України, мальовничість і краса її природи, історія нашого народу, символи та сліди наших предків. Це художні роботи, в яких ми сьогодні бачимо віддзеркалення тривог і радості, надій і сподівань, бачимо високий мистецький злет душі художника. Кожна експонована робота – це окрема історія: створення самої картини і того, що на ній зображено. Адже творче кредо автора: «Створені по образу й подобі Господа – зобов’язані творити угідні Йому справи».

 

 

 


Захід розпочали юні поціновувачі мистецтва, другокласники Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 разом зі своїми наставниками Дубіч Т. А. і Даньків Л. С. Своєю щирістю та безпосередністю діти захопили усіх присутніх, які в унісон з ними і декламували вірші Шевченка, і співали пісню «По діброві вітер віє». Також маленькі школярики подарували на згадку художнику власноруч виготовлений та проілюстрований «Кобзарик», чим до сліз зворушили митця: «Сьогодні був, ніби, дійсно в Раю, коли в зал засипались Котигорошки, Марічки, Оленки у вишиванках. Читали Шевченка, співали пісень на його вірші… Від того розм'як, як замішаний хліб біля печі... Виявляється, як мені мало потрібно для щастя – таких глядачів. Найдорожчі гості, ради яких варто дбати про наш спільний дім, Україну. Бог і вони нас, дорослих, судитимуть... Будьмо свідомими та не байдужими до сьогодення, щоб нас в сім’ї вольній та новій вони пом’янули колись не злим, тихим словом. Майбутнє – вони. Їхні душі потрібно плекати, щоб виросли з Богом та Україною в серці…»
Високо оцінили мистецький талант Миколи Шевчука та щиро вітали з відкриттям восьмої персональної виставки «У нашім раї на землі» побратими митця народний художник України Богдан Ткачик, заслужений художник України Олег Шупляк, заслужений діяч мистецтв України Михайло Кузів, заслужений журналіст України Олег Снітовський.

 

 

 


Творчість Миколи Шевчука охоплює не тільки галузь живопису. Він також є співавтором благодійного розпису першої в Україні мілітарної каплиці на горі Лисоні до відзначення 100-ліття бою січових стрільців проти російських окупантів. Саме про це говорили заступник голови районної ради Роман Висоцький та працівник відділу культури Бережанської РДА Алла Соколовська.

 


Приємним дарунком для художника та присутніх стали пісні у виконанні жіночого вокального тріо «Вишневий цвіт» районного будинку культури (кер. заслужений працівник культури України З. Головацький).
Директор музею Б. Лепкого Ірина Ухман привітала художника з відкриттям персональної виставки у музеї Богдана Лепкого, подарувала йому нові видання музею: повість Богдана Лепкого «Під тихий вечір» та «Духовна скарбниця краю. Музей Богдана Лепкого», а також вручила подяку за плідну співпрацю та поповнення музейного фонду мистецькими роботами, що служитимуть справі духовного виховання майбутніх поколінь українців.

 


Завершальним акордом святкового заходу стала поезія Богдана Лепкого «Благословення най буде година» у виконанні багаторазової переможниці конкурсу читців творів письменника Вікторії Ковальчук. Благословення небес, позитивні емоції отримали усі присутні у залі. Кажуть, що добре там, де нас немає. Але що може перешкодити зробити так, щоб було добре і там, де ми є…

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 47 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання