Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1090789
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
482
778
5377
21344
1090789

УКРАЇНА В ПОЕТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ БОГДАНА ЛЕПКОГО

«Єдина, неподільна,

Від Сяну срібнолетного по Дон,

Така розкішна, чиста, ясна, вільна…»

Богдан Лепкий

На відзначення 27-ї річниці проголошення незалежності України та з нагоди Дня Державного прапора України у музеї Богдана Лепкого експонуються дві виставки – «Україна в поетичній творчості Богдана Лепкого» та «Не хиляйте в діл прапора, лиш держіть його високо…», на яких представлені книги з музейної збірки.

У великій різножанровій творчій спадщині Богдана Лепкого поезія займає одне з провідних місць. Непересічний талант поета продовжує і сьогодні хвилювати читача своєю щирістю, сердечністю, непідробленим почуттям, живим болем за долю рідної землі. Тема України, її долі на роздоріжжях історії, перспективи розвитку Батьківщини – завжди була центральною у поетичній творчості митця. Першими оспівав у своїх віршах народну пісню – Ангела-Хоронителя душі українського народу, красу природи рідного краю. Плин часу, історія України, боротьба Січових стрільців, відхід загиблих патріотів у вічність спричинилися до написання патріотичної лірики. Богдан Лепкий, як зазначав Василь Лев, «підтримував народ своєю бадьорою поезією, повною сподівань і віри в виборонення своєї самостійної держави. Віршами на патріотичні теми, які писав до смерті, служив вірно через ціле життя національній справі».

Також 23 серпня працівники музею оформили пересувну книжково-ілюстративну виставку «Україна в поетичній творчості Богдана Лепкого» у Районному будинку культури під час проведення святкового концерту «Молюсь за тебе, Україно», присвяченого Дню Державного прапора України та Дню Незалежності України. До уваги відвідувачів були представлені видання творів Богдана Лепкого, в яких оспівано красу рідного краю, боротьбу багатьох поколінь українців за незалежність.

 

 

 

 

24 серпня - день відкритих дверей, запрошуємо жителів міста та гостей святкових заходів оглянути виставки та експозицію нашого музею.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання