ВИ НЕ БУДІТЬ МЕНЕ ХВАЛОЮ НІ ДОКОРОМ

«На чужині, далеко від рідних піль і лісів, гір і рік, у місті Кракові, відійшов дня 21 липня 1941 року на вічний спочинок письменник і учений, що десятки років засівав своїм словом рідні перелоги і ждав, коли жнива настануть, коли народ вийде на рідні лани і заспіває могутню обжинкову пісню, пісню про своє велике національне жниво, жниво волі, жниво власного самостійного соборного державного життя. Не довелося», — так писав про смерть Великого Сина Українського Народу Богдана Лепкого тижневик «Краківські вісті».
21 липня цього року виповнилося 77 років з дня смерті Богдана Лепкого.

        Вранці у церкві Пресвятої Трійці було відправлено заупокійну службу, а о 12.00 год. шанувальники творчості письменника зібрались у виставковій залі музею на годину пам’яті «Ви не будіть мене хвалою ні докором…». о. Омелян Легета розділив між присутніми просфору. Працівник музею Стрілець Н. Л. підготувала інформацію про творчість митця в останні два роки життя. Учасники заходу прослухали один з останніх віршів поета, що є своєрідним заповітом:
Ви не будіть мене хвалою ні докором…
Я слави не бажав. Візьміть собі кадило,
Від нього ярмарком і склепом, грішми чути!
Писав я, бо мені писати було мило,
Співав, бо співаком, мабуть, судилось бути.
Болота не несіть, каміння не метайте,
Бо зайвий буде час і безхосенні труди.
Якщо немилий був співак, то оминайте
Його самотній гріб – так роблять чесні люди.

 

 

     Спогадами про те, як пролягали стежки шанувальників Лепкого до могили письменника в Кракові на Раковицькому цвинтарі поділилась лауреат премії ім. братів Лепких Надія Волинець. Своїми здобутками в лепкознавстві поділився ще один лауреат премії ім. братів Лепких Богдан Тихий. Вчитель гімназії ім. Богдана Лепкого Надія Іваненко зазначила, що до могили Б.Лепкого прокладає стежину і сьогоднішнє покоління гімназистів. Цього літа десятикласники під час екскурсії Польщею побували на могилі Б. Лепкого. Поет, член Національної спілки письменників України Василь Савчук розповів про Миколу Климишина студента Б. Лепкого, учасника визвольних змагань та прочитав нові поезії з циклу «Краківські думи Богдана Лепкого».

 

 

Присутні також мали змогу оглянути ілюстративну виставку «Відлітають сірим шнурком журавлі у вирій…». Колишня працівниця музею Тетяна Тремба пригадала проведення таких вечорів пам’яті протягом багаторічної історії музею. На завершення усі учасники заходу виконали біля пам’ятника письменнику його незабутні «Журавлі».

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання