УРОКИ ПРО ГЕРБ УКРАЇНИ

Цього року виповнюється 100 років як Тризуб був затверджений гербом Української Народної Республіки. На відзначення цієї дати працівники музею Богдана Лепкого підготували та провели для учнів шкіл міста виховні години «Тризуб – державний герб України».

За допомогою відеопрезентації школярі (8 кл. (вч. Довга С. В.) ЗОШ №1, 8-Б кл. (вч. Війтик Н. Я.) ЗОШ №3, 7 кл. гімназії ім Б. Лепкого (вч. Смерека Г. В.), 7-А, 7-Б та 7-В кл., 8-А кл.  (вч. Голодишин М. В.) ЗОШ №1) мали змогу прослідкувати давню тисячолітню традицію використання зображення тризуба саме як державного символа на території України. Довідалися також сповнену загадок історію «Тризуба» з вілли «Богданівка» в с. Черче (Івано-Франківської обл.), що належала Богдану Лепкому. Зараз цей «Тризуб» зберігається у фондах музею письменника.

Насамкінець уроку працівники повідомили школярам «Цікавинки про тризуб»: тризуб на прапорі Барбадосу; тризуб в руках індійських богів Вайшну-Деві та Вішну, міфічних героїв Посейдона, Нептуна, Перуна тощо; малюнок на скелі, недалеко від міста Піско (Перу), схожий на тризуб – це найбільше зображення тризуба у світі; зображення тризуба на гербах військових підрозділів італійської армії; найбільше в Україні зображення тризуба, викладене на схилі гори з білого каменю неподалік від села Остриня Тлумацького р-ну (Івано-Франківська обл.) та ін.

 

 

 

 

 

Народна мудрість говорить: краще запалити одну свічку, ніж ганьбити пітьму. Якщо ж свічки любові до рідної землі запалахкотять у кожного з нас у серці, то Україна, громадянами якої ми є, дійсно стане вільною і нежалежною, могутньою державою.

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання