УРОКИ ДО 147-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

25 лютого 2017 року виповнилось 147 років з дня народження відомої української письменниці Лесі Українки. До цієї дати старший науковий співробітник музею Б.Лепкого Питель Л.Г. зібрала цікаві факти з життя видатної особистості та поділилась ними з учнями 2-4 класів Бережанської ЗОШ №3 (вч. Горохівська О. Н., Рекуляк О. Я., Зорик О. М., Семеген Ж. І., Чопей Л. М., Гетун Л. П.). Діти читали вірші Лесі Українки, переглянули відеопрезентацію меморіального музею поетеси у с. Колодяжному та мультфільм «Некмітливий горобець» за мотивами казки Л.Українки «Біда навчить».


 

 

Творча спадщина Богдана Лепкого доволі об’ємна. Працюючи в різних сферах, докладав максимум зусиль для дослідження, збагачення, популяризації української літератури та культури в світі. Не оминав увагою і знакові постаті нашої культури, творчості Т. Шевченка, М. Шашкевича, В. Стефаника та ін., присвячував цілі розділи у великих нарисах історії літератури, окремі розвідки, статті у періодиці. Не є винятком у цьому великому списку і Леся Українка. Дослідник завжди пильно стежив за всім, що виходило з-під її пера і як на це відгукувалась критика. І хоч Б. Лепкий окремого дослідження про творчість Лесі Українки не написав, у загальних оглядах української літератури, працях з історії літератури її постаті ніколи не оминав увагою. У 1922 р. побачила світ укладена ним «Антологія української поезії від найдавніших до нинішніх часів для вжитку школи й хати» «Струни». До антології Б. Лепкий включив і твори Лесі Українки. Тут також подано невелику біографічну довідку поетеси та перелік основних творів. У дослідженні з історії української літератури «Наше письменство» Б. Лепкий присвятив цілий розділ творчості жінок-письменниць, про саму Лесю Українку писав так: «… поетка світової міри, високоосвічена й глибоко освідомлена та на красу, як мало хто, вразлива. […] Хвора тілом, була як мало який із мужчин-поетів сильна духом, (героїзм, це одна з прикмет її вдачі). У своїх творах, писаних бездоганним віршем і мистецькою мовою, охопила такі широкі виднокруги, як мало хто з українських письменників, бо й освічена, як мало хто».

 

 

Також варто зазначити, що у фондах Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани зберігається два графічних портрети поетеси авторства Б. Лепкого.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання