Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1363387
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
873
1087
1960
34118
1363387

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА КОТЛЯРЕВСЬКОГО

9 вересня виповнюється 252 роки з дня народження зачинателя нової української літератури Івана Петровича Котляревського. У фондах музею Богдана Лепкого зберігається кілька видань його невмирущої «Енеїди». До виходу двох з них особисто долучився Богдан Лепкий, коли як редактор співпрацював з українськими видавництвами в Німеччині під час Першої світової війни.

Детальніше: ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ...

ПЕРШИЙ УРОК- 2021

Проминуло літо і знову вересень покликав за парти школярів. 1 вересня — це, традиційно, перший дзвоник у школі і хвилювання першачків та випускників, море квітів і білих бантів, і, звичайно, перший у новому навчальному році урок.

Цьогоріч музей Богдана Лепкого продовжив багатолітню традицію проведення для школярів міста перших уроків.

Детальніше: ПЕРШИЙ УРОК- 2021

ЗУСТРІЧ З ГАННОЮ ТКАЧИК

26 серпня у музеї Богдана Лепкого відбулась зустріч з незвичайною жінкою — художницею Ганною Ткачик. Виставка «Україно, наша мати, наша земленько свята!», на якій представлені живописні роботи мисткині, експонується в музеї від середини серпня і приурочена 30-й річниці Незалежності України. Твори саме Ганни Андріївни вибрані до організації виставки не випадково. Адже, оглянувши представлені на виставці роботи, не знайдемо звичних нам пейзажу чи натюрморту, квітів на полотні. Відчутно, що художницю дуже хвилює сприйняття світу, а також Україна, її історія, доля, багатовікова боротьба її синів і доньок за кращу долю для майбутніх поколінь. Поламана у вихорі сторіч борні, але незнищенна постає з її полотен ненька Україна.

Детальніше: ЗУСТРІЧ З ГАННОЮ...

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Не хиляйте в діл прапора,

Лиш держіть його високо!

І не знайте що покора,

Страх нікчемний, думка хора,

Хоть слізьми заходить око –

Не хиляйте в діл прапора,

Лиш держіть його високо!

Богдан Лепкий

Працівники музею взяли участь у Патріотичній ході на гору Лисоня до Дня Державного прапора України. Після молебню за Україну та урочистої церемонії підняття Державного Прапора України та Прапора Національної Гідності відбулось вручення ювілейних медалей «30 років Незалежності України». Приємно, що серед нагороджених четверо лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких: Надія Волинець, Зіновій Головацький, Олег Шупляк, Василь Савчук.

Детальніше: ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО...

«ЯСЕН СВІТ» СВІТЛАНИ ДАНЬКІВ-ОЛЕКСИШИН

20 серпня, відкинувши щоденні турботи і завітавши до музею Богдана Лепкого, шанувальники поетичного слова мали нагоду поринути у «Ясен світ» творчості Світлани Даньків-Олексишин. Цей серпневий день — напередодні відзначення 30-річчя Незалежності України, не випадково був обраний для проведення творчого вечора поетеси. Адже її талант ріс, розвивався і міцнів разом з молодою державою.

Детальніше: «ЯСЕН СВІТ»...

ТВОРЧИЙ ВЕЧІР СВІТЛАНИ ДАНЬКІВ-ОЛЕКСИШИН

Запрошуємо усіх шанувальників поетичного слова 20 серпня о 14.00 год. завітати до виставкової зали музею Богдана Лепкого, щоб поринути у "Ясен світ" Світлани Даньків-Олексишин. 

ВІДКРИТТЯ І НЕСПОДІВАНКИ 4 «КАНІКУЛ З БОГДАНОМ ЛЕПКИМ»

13 серпня у виставковій залі музею Богдана Лепкого відбулася четверта частина «Канікул з Богданом Лепким», що мала тему «Музика, що лине крізь століття…. Моцарти».

Детальніше: ВІДКРИТТЯ І...

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання