Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

2268372
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
834
583
1417
63728
2268372

СОЛОМОПЛЕТІННЯ

Соломоплетіння — одне із найдавніших народних ремесел. Людина здавна навчилася використовувати солому злаків. Соломоплетіння характерне для всіх слов’янських та землеробських народів.

Традиційно в під час новорічно-різдвяного періоду музей Богдана Лепкого організовує майстер-клас з соломо плетіння, який проводить майстер народного мистецтва, завідувач народного дому с. Підлісне Бережанського району Іван Васильович Пришляк.

Під час   майстер-класу, його учасники вчаться виготовляти зірочки-сніжинки, золотавого ангела. Звичайні житні трубочки соломи у дитячих руках перетворювалися на блискуче диво. Рецепт виготовлення нехитрий: підготовлені соломинки, ножиці, клей, булавки, нитки, гарний настрій і бажання творити власноруч.

Детальніше: СОЛОМОПЛЕТІННЯ

ПИСАНКАРСТВО

--док 1 087--

«І на Великдень буду я з тобою, рідний краю…»

Б. Лепкий

Для обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани уже стало традицією щорічно у передвеликодні дні проводити майстер-класи в школі писанкарства «Намалюю писанку». В рамках діяльності школи її учасникам, працівники музею, розповідають про великодні мотиви в творчості Богдана Лепкого, легенди про писанки, ознайомлюють із видами писанок, найпоширеніші символи в техніці писанкарства тощо.

В рамках діяльності школи діють великодні виставки, на яких представлено різножанрові роботи: писанки з фондів музею Б. Лепкого (серед них раритети, яким по 15 років (4) на гусячих яйцях), великі писанки з пап’є-маше Жуківської дитячої музичної школи та Бережанської художньої школи, писанки з бісеру та паперу (квілінг) Станції юних техніків, писанки, намальовані у техніці батик гуртківцями БТШ. Традиційні писанки та різьба по дереву учнів Жуківської ДМШ, а також вишиті картини народних умільців Бережанщини.

Детальніше: ПИСАНКАРСТВО

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею ... 

Зараз на сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання