Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1822904
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
380
1538
8947
47602
1822904

ЗУСТРІЧ МУЗЕЙНИКІВ

Міжнародний день музеїв з'явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. З 1978 року цей день відзначається щорічно, а з 1992 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема — сьогорічна «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення». Вона і зібрала «музейну родину» — працівників чотирьох бережанських музеїв та ДІАЗу в Обласному комунальному музеї Богдана Лепкого.

Прожитий рік в епоху пост-COVID відкрив музейникам нові можливості працювати з популяризацією фондових скарбів, окремих експонатів. Дух творчості, який завжди присутній у науковців, забезпечив широке використання інноваційних технологій. А як саме — інформацією ділилися Володимир Парацій, ст. науковий співробітник краєзнавчого музею, Лілія Зінчук, директор музею книги, Ірина Ухман, директор музею Богдана Лепкого, та його співробітники Наталія Стрілець, Оксана Бідолах, Ірина Дубницька, головний зберігач фондів ДІАЗу та науковці Олена Лугова, Ігор Мельник, Надія Ковальчук.

 

 

Окрім он-лайну, де музейниками представлялися фото і відео презентації пам’ятних подій, заходів, рекламних роликів, проведення конференцій у форматі ZOOM, в музеї Богдана Лепкого запровадили використанняQR-коду.

Роздуми про інноваційне майбутнє музеїв були пов’язані з технічним забезпеченням установи, введенням у штат спеціалістів по створенню цифрового продукту. Все ж учасники зустрічі одностайно не виключають живого спілкування з відвідувачами, екскурсантами. Тому продовжують влаштовувати для школярів мистецькі та писанкарські майстер-класи.

Активна діяльність музеїв Бережан дозволяє їм залишатися «в серці суспільства» (як про це наголошував Жак Перо, президент ICOM) і про це свідчать відвідувачі їх сайтів та сторінок в Інтернеті.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею ... 

Зараз на сайті

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання