Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1066457
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
408
658
1727
30823
1066457

ЛЮБИ, ДИТИНО, РІДНУ МОВУ…

Люби, дитино, рідну мову.

Скарб найдорожчий - ріднеє слово.

Богдан Лепкий

До дня рідної мови у музеї Богдана Лепкого відбувся інтегрований урок української мови, літературного читання та образотворчого мистецтва для учнів 4 класу Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (вч. Ляска Л. Б.).

Протягом всього заняття в залі панувала краса вишиванок, милозвучність української мову в устах дітей та творча атмосфера. Школярики декламували вірші українських поетів про мову, а ще аналізували їх, демонстрували однокласникам багатогранність та багатство нашої мови, адже не кожною мовою можна скласти вірша з одних лише дієслів або, щоб усі слова починались на одну й ту ж літеру.

 

 

Герої мультфільму «Лепетуни» допомогли учням пригадати слова ввічливості, форму звертання та звернули увагу на ще одну особливість нашої мови – слова-синоніми. Учні також прослухали мелодійні пісні, присвячені українській мові, із захопленням складали «розсипані» народні прислів’я, читали вислови відомих письменників про мову.

 

 

 

А ще мали змогу проявили творчість, малюючи чудові картини-ілюстрації до вірша, усі слова якого починаються на літеру «с». Натхнення юним митцям додавали спокійна музика та мистецькі роботи Михайла Кузіва, що експонуються у виставковій залі музею.

 

 

Лепківська цитата дня

Забудьте торг життя на мить,

Втишіться, Господь з вами!

Чи чуєте?.. Вона летить

Надземними шляхами!

Вона, колядка … Боже мій,

Спішіться, сестро, брате,

Назустріч гості дорогій

Йдіть і ведіть до хати!

      Богдан Лепкий

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання