Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1143786
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
510
793
2760
14705
1143786

ДЕНЬ МУЗЕЇВ - 2019

В рамках відзначення Міжнародного дня музеїв та проведення щорічної європейської акції «Ніч в музеї - 2019» у Музеї Богдана Лепкого в Бережанах пройшла низка заходів. Серед них відкриття виставки живопису сучасного українського художника Олега Кузіва «Кладка через час».

 

 

На захід завітали митці слова і пензля – народний художник України Богдан Ткачик, заслужені художники України Олег Шупляк та Микола Шевчук, лауреати премії братів Лепких Надія Волинець та Богдан Тихий, поети Леся Любарська і Василь Савчук, музейники, друзі та близькі люди художника. Вітали Олега Кузіва теплими словами та творчими подарунками.

 

Брат художника Михайло Кузів, заслужений діяч мистецтв України, викладач ТНПУ ім. В. Гнатюка звернув увагу присутніх на жанрове та стильове розмаїття творів, підкреслив українську самобутність художника, акцентував увагу на основних етапах творчого зростання митця. Несподіванкою для Олега Кузіва став дарунок від старшого брата — буклет виставки.

 

Ініціатори та куратори виставки подружжя Мирона та Оксани Постоланів, давні друзі художника, які також багато років співпрацюють з музеєм, відзначили важливість національної складової у творчості митця, присутність українського духу у кожній роботі.

 

 

Заступник голови районної ради Роман Висоцький зазначив, що для нього роботи художника стали справжнім відкриттям в сучасному українському мистецтві. Роман Констянтинович нагородив Олега Кузіва грамотою Бережанської райдержадміністраці та районної ради за вагомий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини нашого краю.

Директор Музею Богдана Лепкого Ірина Ухман вручила подяку за експонування першої персональної виставки та цінний дарунок для музею – картину «Видиш, брате мій».

Справжнім сюрпризом для присутніх став виступ бандуриста, заслуженого артиста України Дмитра Губяка, який виконав «Вязанку» нашого земляка Зіновія Штокалка, думу «Про козака Голоту» та твір Гната Хоткевича «Невільничий ринок у Каффі».

 

 

 

 

Запрошуємо всіх шанувальників українського мистецтва відвідати виставку живопису Олега Кузіва «Кладка через час», що експонуватиметься до 30 травня у Музеї Богдана Лепкого.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання