Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1107576
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1272
801
8566
11303
1107576

РУКОТВОРНЕ ДИВО – ПИСАНКА!

Ой кувала зозуленька
Як цвіла калина,
Що найкраща писаночка –
Наша Україна.
   Продовжуючи багаторічну традицію, в період Великого посту у музеї Богдана Лепкого активно працювала школа писанкарства «Намалюю писаночку». У період з 5 по 25 квітня 368 школярів, студентів та дорослих пізнавали ази писанкарства, вивчали символіку орнаментів та кольорів, регіональні особливості писанок.

 


  

 

Звичайно, що найактивнішими були учні шкіл міста. За допомогою писачка, бджолиного воску та спеціальних фарб діти створювали власну писанку, відчуваючи себе справжніми майстрами. Ідеї цікавих орнаментів та візерунків школярики черпали з виставки дряпанок Ростислава Крамара, що експонувалася у виставковій залі музею.

 

 

 

 

 


   На урок з писанкарства у музей Богдана Лепкого завітали також студенти та викладачі Бережанського агротехнічного інституту. Атмосфера затишку та родинності запанувала у виставковій залі. Кожен намагався відтворити оригінальні орнаменти та візерунки, проявити фантазію, створюючи власне великоднє диво-яйце.

 

 

 

 

 

 

   Існує повір’я: у світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки. Адже кожна з них – це цілий маленький всесвіт. Тут і зоряне небо, і вода з рибами, і дерево життя, і засіяне поле, і трибанні церкви… Усе вималюване в певному порядку, щоби підтримати лад та рівновагу в нашому світі. Приємно, що наш музей та учасники школи писанкарства не тільки долучилися до продовження предківських звичаїв, а й внесли свою краплину любові та добра у рівновагу всесвіту.

 

 

 

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання