Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1143966
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
690
793
2940
14885
1143966

КРИХКЕ МИСТЕЦТТВО ДРЯПАНКИ

   З 1 по 30 квітня в музеї Богдана Лепкого експонувалась виставка дряпанок та витинанок Ростислава Крамара.

 

 

   Дряпанка, або ж, шкрябанка, - це яйце, замальоване в темний колір, на поверхні якого гострим інструментом продряпують малюнок. Ця техніка надзвичайно клопітка, майже ювелірна, вимагає посидючості і терпіння. Ростислав Крамар захопився дряпанками ще під час навчання в Українській академії друкарства у Львові. Відтоді писанкарство тримає його у творчому полоні. Скільки "дряпаних" шедеврів вийшло за цей час з-під його рук, неможливо підрахувати. Розкотились вони по всьому світу - є в Америці, Канаді, країнах Європи.

 

 

   Впродовж місяця дряпанки та витинанки Ростислава Крамара створювали неповторну атмосферу передчуття найвеличнішого християнського свята. Автор використовує традиційні трипільські орнаменти, а також створює власні. На крихкій яєчній шкаралупі розквітають диво-квіти, здається от-от спурхнуть з гілки чудернацькі птиці. Нестримні лінії безконечника, хвильки, складне плетиво орнаментальних стрічок творять вражаючу динаміку - здається, писанка крутиться.

 

 

   Ще одна сфера захоплення майстра - витинанки з паперу та виготовлення прикрас з натурального каміння із вставками на качиному чи гусячому яйці.

   Під час зустрічі з майстром у музеї Богдана Лепкого - 18 квітня - відвідувачі мали змогу не тільки поспілкуватися з Ростиславом Крамарем, а й побувати на майстер-класі із виготовлення дряпанки і, навіть, самим спробувати себе у цьому крихкому мистецтві.

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання