Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1006004
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
160
356
516
12570
1006004

НІЧ В МУЗЕЇ БОГДАНА ЛЕПКОГО - 2018

   18 травня в Обласному комунальному музеї Богдана Лепкого з нагоди Міжнародного дня музеїв в рамках Міжнародної акції «Ніч в музеї» відбулася низка заходів.

Ті, хто прийшов до музею о 18 00 год. стали учасниками привітання музейників учнями 3-А класу (вч. Вовк Г. Б.) ЗОШ №2. Діти підготували цілу концертну програму з віршами, піснями, танцями і жартами, що дало неймовірний заряд позитиву на весь вечір.

 


   Згодом, о 18.30 год., відвідувачі мали можливість поринути у світ інсценізованої екскурсії залами музею «Богдан Лепкий: відомий і невідомий», на якій не тільки почули маловідомі факти з біографії Богдана Лепкого, а й ближче познайомилися з героями його творів. Учасники драмстудії «Натхнення», гуртків «Веселчатко» та «Веселий вулик» (кер. Л. Г. Васютенко) Центру дитячої та юнацької творчості та переможці конкурсу читців творів Б. Лепкого представили уривок з книги письменника «Казка мойого життя» - «Циган», читали його вірші для дітей, інтимну та патріотичну поезію (Мар’яна Мороз (керівник гуртків ЦДЮТ), Сузанський Андрій; Солонинка Анастасія, Кметко Анатолій, Легка Лілія; Кулик Оля, Ухман Юрій, Кулаков Роман, Карпишин Ірина; Чорна Олена, Соколовський Руслан).

 

 

 

 

 

 

 

 

Юні читці та актори майстерною грою, вмінням передати переживання та емоції ліричного героя захопили слухачів. «Всі слухали і дивилися просто зачаровано. Здавалося, що ми усі перенеслись у той Лепківський час і бачимо та відчуваємо ті ж переживання», - зазначила поетеса Олександра Кара (м. Тернопіль).

 

 

 

 

 

 

 

   В надзвичайно теплій та дружній атмосфері пройшло відкриття виставки творів живопису молодих тернопільських художників Миколи та Ірини Кафтанів, яка присвячена ювіленим датам братів Лепких: 146-й річниці від дня народження Богдана, 140-й річниці від дня народження Миколи та 130-й від дня народження Лева. Організація виставки має свою передісторію. Почалося усе із співпраці з лауреатом премії ім. братів Лепких, керівником творчо-мистецької групи «Євген Удін і компанія», Заслуженим художником України Євгеном Удіним, який допоміг розробити брендований малюнок для друкованої продукції музею Богдана Лепкого. Календарик на 2018 рік, програма, афіша Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю, присвяченої 145-й річниці Богдана Лепкого уже були оформлені в одному стилі. Саме Євген Тимофійович представив митців, розповів про їхню діяльність у творчо-мистецькій групі, волонтерство, навчання дітей, творчу манеру кожного. «Микола та Ірина надзвичано талановите пожружжя. Вони не просто зображають на своїх полотнах природу чи тварин, а дивляться значно глибше, створюючи їхні портрети. А на роботи Миколи Кафтана на патріотичну тематику просто не можна дивитися без сліз,» - зазначив пан Удін.

 

 

 

   Приємною несподіванкою для присутніх став подарунок, який зробив Микола Кафтан для фондів музею– авторський портрет Богдана Лепкого.
   Своїми враженнями від експонованих робіт поділився заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, який також вручив Миколі та Ірині Кафтанам подяку від мера Тернополя Сергія Надала. Представники районної влади - перший заступник голови Бережанської районної державної адміністрації Віктор Зінчук та заступник голови Бережанської районної ради Роман Висоцький теж висловили своє захоплення як новою виставковою залою музею, так і чудовими роботами художників та вручили їм грамоту за експонування виставки та популяризацію видатних постатей Бережанщини.

 

 

 

 


   Детальніше про самі картини розповіли їх творці. Зокрема Микола Кафтан зазначив, що найбільшим задоволенням для нього є сам процес створення картини. Акцентувала на власних відчуттттях і переживаннях під час творчого процесу і пані Ірина: «Люблю створювати радісні роботи – передавати в них красу, що нас оточує».
   Галина Кізілова привітала художників від імені групи «Євген Удін і компанія». Вона зазначила, що діяльність подружжя викликає у колег повагу, вони вражають і дивують, їхні роботи сповнені душі. Поділився своїми враженнями і лауреат премії ім. братів Лепких, Заслужений художник України Олег Шупляк. Директор музею Ірина Ухман подякувала митцям за співпрацю, подаровану картину та подарувала нові видання музею – книги Богдана Лепкого «Казка мойого життя» та «Під тихий вечір».

 

 

 

 


   Привітати художників зібралося чимало людей. Серед них і співзасновниця музею, лауреат премії братів Лепких, почесний громадянин м. Бережани, Заслужений працівник культури України, вчений секретар ДІАЗ Надія Волинець, художник Ігор Крук, заступник директора Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Федун, громадський діяч Василь Ященко (США). А поетеса Олександра Кара присвятила митцям такі поетичні рядки:
Ось пензель, мов біжить по полотні,
Спішить скоренько думку записати.
Освітлений сам майстер сполотнів,
У відблиску проміння, наче злато.
  Його думки летять за небосхил,
  Щоб світ увесь вмістити у мольберті.
  Збирає, як пір’їни дужих крил,
  Та до мети іде своєї вперто.

 


   Заключним етапом заходів «Ночі в музеї» став виступ тернопільського поета, модератора студії «Сім Герц» Юрія Вітяка, який повів присутніх у світ сучасного поетичного слова.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 6 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання