МИСТЕЦЬКА ШЕВЧЕНКІАНА МУЗЕЮ БОГДАНА ЛЕПКОГО

     Традиційно в березні у музеї Богдана Лепкого проводяться літературні уроки для шкільної та студентської молоді, присвячені Тарасу Шевченку. Цьогоріч працівники музею обрали для уроківтему «Мистецька Шевченкіана музею Богдана Лепкого».


     

 

 

      У фондах музею Богдана Лепкого зберігається чимало цікавих експонатів – раритетні видання, оригінали малярських робіт, рукописи. Серед них можна в окрему групу виділити музейні предмети, повязані з іменем Кобзаря. А саме: «Кобзар» з особистої бібліотеки Богдана Лепкого 1893 року видання, твори Т. Шевченка, підготовлені до видання Б. Лепким, репринтне видання мініатюрного «Кобзяря» 1878 р, здійснене у Женеві, промови Б. Лепкого на шевченківських святах, видані окремими брошурками, поетичні присвяти Кобзарю на сторінках поетичних збірок, грунтовні наукові розвідки Б. Лепкого про творчість Т. Шевченка («Про життя і твори Тараса Шевченка», «Про Шевченків “Кобзар”», «Шевченко про мистецтво», «Про «Наймичку» - поему Тараса Шевченка»), портрети Шевченка, авторства Богдана Лепкого та його молодшого брата Левка, а також роботи на тему шевченкіани знаних в Україні та за її межами митців Василя Лопати, Ярослава Омеляна, Нестора Кисілевського, альбом «Шевченкіана Івана Марчука» тощо.

 

 

 


     Ближче познайомитися із музейними скарбами шевченківської тематики мали змогу учні 8, 7 та 6 класів (вч. Війтик Н. Я., Владика С. І., Слабодух Н. В.) ЗОШ №3, 7-Б класу ЗОШ №1 (вч. Голодишин М. В.) нашого міста.

 

 

 

 

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання